Слухове гласят, че много коментираният спортен мотор на Honda – CBR600RR може да бъде разкрит на събитие в MotoGP тази есен. Определено слуховете за връщането на Honda в суперспорта с CBR600RR започват да набират скорост.
Първо, беше новината, че японското списание Young Machine е дочуло в Токио, че новият мотор наистина е в процес на работа. Те дори представиха иронично как новият мотоциклет може би ще изглежда на корицата на скорошен брой.
След това се шептеше че новият мотор може да следва най-новата номенклатура на Honda CBR1000RR-R, и да притежава всички важни допълнителни „R“. Защото, знаете, колкото повече “R” има в името, толкова по-бърз е моторът, нали?
Сега чуваме слухове, че тази година мотоциклетът ще се появи на кръг в MotoGP, когато сезонът започне. Слуховата мелница обаче трябва да се приема със здравословна доза натриев хлорид – това е сол в случай, че се чудите – тъй като тези слухове не са потвърдени от вътрешно лице на фабриката.
По-конкретно се смята, че новият мотор ще се появи на тазгодишния кръг на малайзийския кръг на MotoGP на писта Sepang, която в момента ще се проведе между 30 октомври и 1 ноември.
Основани през 1946 г., италианската марка и парижкият кутюр са свързани от непоколебимо желание да вдъхновят нова, ярка и креативна визия за света. Днес, повече от всякога, сътрудничеството на Dior и Vespa преоткрива този дух на свобода, движение и изразяване, който ги движи през всички тези години.
От този страстен дует оживява скутерът Vespa 946 Christian Dior, неговата монохална архитектура и фини графични линии отдават почит на наследството на двете марки. Символ на изисканост, този обект на желание отразява техния споделен ангажимент към съвършенството и виртуозното изкуство на детайла.
Съвременна версия на емблематичния Vespa 946 - представена през 2012 г. в Милано и признат за своите елегантни, модерни извивки и технологични иновации - новият модел е проектиран от Мария Грация Чиури, креативен директор на женските колекции на Dior. Скутерът е произведен в Италия, при спазване на взискателните стандарти, ангажираност и прецизност на модното ателие.
Подобно на дизайна на седлото, горен калъф с мотив на Dior Oblique - проектиран от Марк Бохан през 1967 г. - е специално произведен да бъде фиксиран върху багажника, добавящ отличителна нотка. Каска, украсена със същия емблематичен мотив, завършва уникалната гама.
Символи за бягство към нови хоризонти, тези творения с ограничено издание ще стартират през пролетта на 2021 г. в бутици на Dior по целия свят и впоследствие в селекция от магазини Motoplex на Piaggio Group.
Целият свят е признал високата производителност, която предлагат M-настроени автомобили от BMW, но какво ще стане, ако М-отделът реши да приложи своята магия върху най-новия супербайк S1000RR?
През последните няколко години видяхме някои наистина интересни концепции, които по същество са били работа на 3D художници. Разбира се, нито едно от тях не бе пуснато в производство, но това, което правят, е да ни дадат една наистина добра представа за предстоящ или спекулативен модел. Електрическият супербайк BMW M1000RR, който виждате на тази страница, е едно такова творение и идва от Nirjhar Mandal, 3D художник на свободна практика от Индия.
Неговото творение е нещо извънземно и тази концепция определено трябваше вече да се предлага на пазара. Mandal е взел много харесвания BMW S1000RR и му е осигурил подходящо лечение с М-диагноза. Концептуалният мотоциклет беше доста уместно наречен M1000RR.
Вече цял свят спекулира, че моделите на HP от BMW Motorrad изглеждат готови да станат M и такива шедьоври, като този на Nirjhar Mandal, определено гъделичкат вкусовите ни рецептори.
Освен изключително атрактивната естетика, това, което е интересно да се види при това представяне на BMW M1000RR е, че той разполага с двигател, който е снабден с електрически суперзаряд.
Също така, този визуализиран модел разполага с няколко компонента от въглеродни влакна, включително рамката, спойлерите, калниците и тн. Окачване на Ohlins и спирачките Brembo също не са за пренебрегване.
BMW M1000RR, който виждаме тук, разполага с фарове, което е ясен индикатор за това, че мотоциклетът е подходящ за движение по пътя, а не само за писта. Предполага се, че мотоциклет от такъв калибър би имал максимална скорост над 320 км / ч.
Дали това красиво създание ще излезе на бял свят - предстои да разберем.
За много мотоциклетисти притежаването на мотор е израз на личен стил и вкус. За разлика от много други форми на транспорт, мотоциклетът може да каже много за вас като личност.
Притежанието на автомобил често се подтиква от необходимост, така че е по-трудно да се оправдае, че 18-годишният младеж управлява своята Toyota Camry от 1997 г. от любов към автомобила. Но мотоциклетизмът често произтича от страстта и моторът може да се разглежда като продължение на собственика му.
И да, може да ни обвините в създаването на стереотипи, но всички трябва да се смеем от време на време и точно това е целта на тази статия. А ако се обидите, тогава предполагаме, че притежавате спортен мотоциклет.
Спортен (пистов) мотоциклет
Притежателите на спортни (пистови) мотоциклети обикновено имат влечение към едно - скоростта. Подхранвани от егото си, тези мотористи се страхуват малко в живота и търсят тръпката от летенето по пътя. Усещане за безсмъртие тече през вените им. Това, което Роси прави на писта, тези момчета обикновено правят в зона с ограничение от 80 км … или по-малко?
Туристически мотоциклет
Когато суматохата на вашите по-млади години отмине и може би е време да приемете сивия начин на живот на номадите. Независимо дали става дума за пътуване по републиканската пътна мрежа или круиз из Европа, вашето пътуване е последното парче пъзел към пенсионния ви план. За разлика от ездачите на спортни мотоциклети, вие сте напълно наясно със своята смъртност и искате да извлечете максимума от оставащите си години.
Крузър
Тук можем да кажем само: гледайте поне един епизод на „Синове на анархията“ и ще си съставите страхотна картина за тази порода мотористи. Изобщо не им пука от глупостите на останалия свят.
Адвенчър
Съществуват два вида ездачи на адвенчъри - онези, които са прекалено възрастни, за да чупят кости, каращи кросови мотори и тези, които са били вдъхновени по някаква причина и смятат, че е добра идея да се занимават с мотоциклетизъм. Приключенското каране на адвенчър е полезно за душата и ви позволява да пътувате по по-малко натоварените пътища.
Кросов мотоциклет
Когато ежедневието ви е тежко, кросовият мотор влиза в играта. Усещате се, че във вторник следобед вече сте развълнувани от предстоящото си пътуване в храсталаците през уиекнда. Няколко надраскани крайници означават, че се справяте правилно.
Напомняме, че тази статия е изрично в кръга на шегата и няма за цел да обиди никого. Всички мотористи сме едно голямо семейство на две колела!
MV Agusta използваха социалните медии, за да покажат първите си пет Superveloce 800 Serie Oros, които са направени след период на прекратено производство в резултат на COVID-19.
Марката на екзотичните мотоциклети временно прекрати производството в италианския им завод в Ширана, в четвъртък, 26 март, в съответствие с мерките на правителството, но обяви, че ще започне постепенно да се връща на работа в съобщение, публикувано в сряда, 22 април.
В обръщението на MV Augusta се казва: „Дори преди да бъде обявено тоталното блокиране, ръководството на MV Agusta вече беше предприело необходимите стъпки за придвижване към нова култура на безопасност, като преработи вътрешни процедури и въведе мерки за продължаване на производството и офисната работа с максимална безопасност“
След тези думи в интернет се появи снимка на първите пет готови Superveloce с надпис: "Първите пет причини да рестартираме производството си днес. Първите пет бройки на Superveloce 800 Serie Oro."
"Не можем да опишем емоциите, които изпитваме, когато видим, че първите единици започват да се оформят. Това е уникален микс между чувства и технически познания при изработката на най-красивите мотори в света."
За пръв път разкрит на Eicma 2018, Serie Oro, е ретро вдъхновен супербайк със средно тегло, който използва трицилиндров двигател с течно охлаждане от 798 куб. см, взет от F3 800, произвеждащ 151 к.с. при 13 250 об/мин.
Производителите на мотоциклети често прибавят букви към края на името на модела, за да индикират представянето на мотоциклета. S или R обикновено се слага след името на базовия или миналогодишния модел. Ако компанията предължи с оптимизирането на дизайна, лесно може да добави още едно S или R накрая и хоп, новият модел е готов. Видяхме подобен подход при модел 2021 Honda CBR1000RR-R Fireblade SP, но BMW ескалират ситуацията с различна съгласна буква, като пускат M пакет за S 1000 RR.
M значи Motorsport, BMW М-отделът е специализиран във високо-технологични автомобилни разработни и продукции. Със състезателна линия, датираща от 1960 година М-линията на BMW предлага високо модифицирани двигатели, скоростни кутии, генерации и външен вид. За S 1000 RR, М-отделът е решил да даде на последният модел мотоциклет на компанията ултра-леки карбонови глезотии.
M-performance частите включват карбонови - капаци, протектор на веригата, калници, странични панели, капак за резервоар и други. Докато M-пакетите са създадени, за да оптимизират максимално теглото на превозното средство, BMW са осъзнали, че комфортът на мотоциклетиста и възможността за адаптиране също рефлектират на представянето на машината. Поради тази причина M-линията също включва опцията за ниска, висока и спортна седалка, както и регулируеми съединител, спирачка и ръкохватки, което помага на потребителя да настрои аеродинамиката си.
Следвайки примера на Yamaha, които използват карбонови детайли в своят R1 M, BMW продължават да подобряват представянето си и кой знае, може и другите мотоциклетни марки да ги последват.